Prezes GPW optymistycznie o sytuacji na rynku kapitałowym

opublikowano: 05-09-2018, 17:02

Marek Dietl, prezes Giełdy Papierów Wartościowych zapowiada kontynuację dywersyfikacji.

- Jak widzę obroty rzędu 600 milionów złotych, mimo że w USA i Wielkiej Brytanii jest bank holiday, to mówię sobie, że to bardzo duża aktywność inwestorów. Początek roku to była rzeczywiście korekta, natomiast chyba zbyt silnie patrzymy na inwestorów tylko przez pryzmat akcji czy obligacji, a jeśli byłby taki inwestor, taki idealnie przewidujący sytuację, to świetnie by zarobił na rynku akcji w 2017 roku, najlepszy wzrost indeksów w Europie. Z kolei gdyby przerzucił się na rynek terminowy, na nasze towary, a szczególnie energię elektryczną, bardzo dobrze by zarobił na tym. Więc chyba musimy patrzeć na inwestorów i możliwości inwestycyjne szerzej niż tylko przez pryzmat tego, czy WIG20 urosło czy spadło. Widzimy bardzo duże obroty na rynku towarowym, bardzo ciekawe przyrosty. Teraz dołączył jeszcze drugi silnik w postaci rynku kapitałowego. Ogólnie jako firma z kwartału na kwartał pokazujemy coraz lepsze wyniki, mimo rekordowego bardzo dobrego roku 2017. Właśnie dlatego że mamy zdywersyfikowany biznes. 

I tę dywersyfikację będziemy prowadzić dalej, patrząc na nasze inicjatywy strategiczne. Dla mnie ta szklanka nawet nie jest w połowie pełna, ale jest pełna w trzech czwartych, a pracujemy nad tym, żeby była pełna w czterech piątych, a docelowo w pięciu piątych - mówi Marek Dietl, prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Smolińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu