Toyota będzie sprzedawać w Indiach globalne modele

opublikowano: 07-02-2018, 12:30
aktualizacja: 07-02-2018, 12:30

Toyota Motor, największy japoński producent samochodów dostarczać będzie do Indii modele z globalną specyfikacją, poinformował szef tamtejszego oddziału koncernu, donosi Reuters. Firma chce w ten sposób zwiększyć sprzedaż na piątym co do wielkości rynku samochodów osobowych na świecie.

W ciągu ostatnich 20 lat największy japoński koncern produkował samochody specjalnie dla Indii, ale nie udało mu się dogonić Maruti Suzuki India i Hyundai Motor, które łącznie odpowiadają za około dwie trzecie sprzedaży na indyjskim rynku samochodów kosztujących mniej niż 8000 USD.

Toyota rozszerza zakres swojej działalności w związku z planami przekształcenia się w firmę dostarczającą usługi mobilności -podała agencja Kyodo.
Zobacz więcej

Toyota rozszerza zakres swojej działalności w związku z planami przekształcenia się w firmę dostarczającą usługi mobilności -podała agencja Kyodo. fot. Bloomberg

Toyota postawiła sobie za cel wyższą pozycję na rynku, dołączając do innych firm, takich jak Ford Motor, Fiat Chrysler Automobiles czy Renault, koncentrujących się na rozwijającej się, zamożnej klasie średniej, skłonnej do kupna samochodów premium, w tym SUV.

Gusty i zamożność indyjskich klientów zmieniły się z lokalnego standardu na globalny, a w ciągu najbliższych 10 lat przekroczą standardy światowe - powiedział Akito Tachibana, dyrektor zarządzający Toyota Kirloskar Motor.

Obecnie udział Toyoty w indyjskim rynku oscyluje na poziomie 5 proc. Dwa tamtejsze zakłady pracują jedynie na połowie swoich możliwości produkcyjnych ocenianych na ponad 300 tys. pojazdów rocznie.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu