Trion powraca do gry

ANP
opublikowano: 06-03-2009, 00:00

Jeszcze w tym

Jeszcze w tym

półroczu Trion może przejąć

czeską firmę VPO Protivanov.

Spodziewa się większego

eksportu, ale z wynikami

może być kiepsko.

Trion ma powody do zadowolenia. Fundusz Novy Fund, z którym Trion negocjował sfinansowanie przejęcia czeskich producentów stolarki, wrócił do rozmów. Podobno przekonały go kwartalne wyniki finansowe inowrocławskiej spółki.

— Negocjacje wyglądają bardzo obiecująco. Z ich inicjatywą wyszedł fundusz — informuje Marek Grzona, prezes Trionu.

Przypomnijmy, że zarejestrowany na Wyspach Dziewiczych fundusz miał sfinansować Trionowi przejęcie dwóch czeskich firm, a w zamian objąć akcje giełdowej spółki. W ten sposób stałby się jego największym udziałowcem. Do transakcji nie doszło, ponieważ akcje taniały, a Novy Fund nie chciał ich obejmować powyżej wartości rynkowej. Akcje nadal są bardzo tanie.

— Zapłata w formie akcji nie jest jedyną możliwością. Inną jest finansowanie transakcji długiem. Pracujemy z funduszem też nad rozszerzeniem działalności na rynki zachodnioeuropejskie i nad umocnieniem pozycji w Czechach. Do przejęcia jednej z czeskich spółek (VPO Protivanov) może dojść jeszcze w tym półroczu — dodaje Marek Grzona.

Na koniec 2008 r. eksport wyniósł ponad 60 proc. obrotów firmy.

— Chcemy go istotnie zwiększyć w tym roku. Pomoże nam w tym m.in. osłabienie złotego — obiecuje Marek Grzona.

Spółka odczuwa spowolnienie w kraju. Co więcej, spodziewa się większych kłopotów w drugiej połowie roku.

— Teraz wielu deweloperów, z którymi współpracujemy, kończy inwestycje, spowolnienie będzie widoczne w wynikach z I kwartału — mówi prezes.

Prognozy spółka nie poda. Dzięki przejęciom przychody mogą się przynajmniej podwoić (z 114,7 mln zł w 2008 roku). Ubiegłoroczny zysk netto wyniósł 4,15 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Trion powraca do gry