Czytasz dzięki

Trump straszy opodatkowaniem amerykańskich firm produkujących poza USA

opublikowano: 14-05-2020, 17:43

Prezydent Donald Trump zagroził wprowadzeniem nowych podatków dla tych amerykańskich firm, które produkują dobra poza USA, informuje Reuters.

Trump powiedział w telewizji Fox, że opodatkowanie może być zachętą dla amerykańskich firm, aby repatriowały produkcję do kraju. Nie podał żadnych szczegółów.

Donald Trump
Zobacz więcej

Donald Trump fot. Bloomberg

- Wiecie, gdybyśmy ustanowili własną barierę, jak inne kraje robią nam, Apple budowałoby 100 procent swoich produktów w Stanach Zjednoczonych – powiedział Trump. – W taki sposób mogłoby to działać – dodał.

Reuters przypomina, że członkowie administracji Trupa sygnalizowali wcześniej przyspieszenie działań mających skłonić firmy do wyprowadzenia produkcji z Chin i uniezależnienia od nich łańcucha dostaw. 

Zapytany, czy rozważa udzielenie amerykańskim firmom zwolnień podatkowych za sprowadzenie produkcji do kraju, Trump powiedział, że raczej może je opodatkować jeśli tego nie zrobią. Dał do zrozumienia, że sprowadzenie do kraju produkcji przez firmy jest ich obowiązkiem.

- Jedyną zachętą, szczerze mówiąc, jest obciążyć je podatkiem jeśli produkują poza krajem. Nie musimy nic dla nich robić. To one muszą coś zrobić dla nas – powiedział Trump.

1cae78be-dad3-11e9-8a34-2a2ae2dbcce4
Polityka gospodarcza
Nie uciekniesz przed skutkami polityki gospodarczej. Zapisz się na nasz newsletter, by nie przegapić newsów, analiz i komentarzy. Zamieniamy słowa polityków na pieniądze
ZAPISZ MNIE
Polityka gospodarcza
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Nie uciekniesz przed skutkami polityki gospodarczej. Zapisz się na nasz newsletter, by nie przegapić newsów, analiz i komentarzy. Zamieniamy słowa polityków na pieniądze
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane