Trzech chętnych w przetargu z blisko 200 mln zł budżetem

GSU
opublikowano: 17-05-2019, 11:17

W przetargu PKP PLK na system dynamicznej informacji pasażerskiej wpłynęły trzy oferty. Najtańsza okazała się oferta Trakcji za 194 mln zł brutto.

Oferta złożona przez Trakcje jest jednocześnie jedyną, która mieści się w budżecie. Jego wartość ustalono na 195,5 mln zł brutto.

Druga pod względem ceny ofertę złożyło konsorcjum Aldesy, które wyceniło prace na 235,3 mln zł brutto. Najdroższa okazała się oferta konsorcjum Nokii i PKP Telkol za 306,3 mln zł.

Przetarg realizowany jest według procedury otwartej. Przy cenie ofert będą brane pod uwagę cena (80 proc.) i okres gwarancji (20 proc.).  Trakcja zaproponowała 60 miesięczny okres gwarancji. Dwóch pozostałych wykonawców 72 miesięczny.

PKP PLK w styczniu ogłosiły przetarg na zaprojektowanie, dostawę i instalację elementów prezentacji dynamicznej informacji pasażerskiej oraz systemu monitoringu wizyjnego wraz z infrastrukturą techniczną na dworcach, stacjach i przystankach kolejowych w ramach realizacji projektu. 

Zakres robót objęty zamówieniem znajduje się na obszarze działania: Zakładu Linii Kolejowych w Zielonej Górze, Poznaniu, Wrocławiu, w Warszawie i Siedlcach.

To już kolejne podejście PKP PLK do budowy systemu. Dwa wcześniejsze postępowania zostały unieważnione.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy