Tu czerwone światło pali się od 28 lat

AD, The Local
opublikowano: 16-06-2015, 10:41

Przez ostatnie 28 lat w Dreźnie zdążyło zmienić się wiele. Skończył się komunizm, miasto przeszło przeobrażenia, zwiększył się ruch, ale jedno ciągle trwa: czerwone światło na skrzyżowaniu Ziegelstraße z Gerokstraße.

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu pozwala okresowo skręcać w prawo, ale nigdy nie pozwala przejechać na wprost, bo taka jest w tym miejscu od 1987 r. organizacja ruchu. Właśnie wtedy na sygnalizatorze nad jezdnią do jazdy na wprost już od tamtej pory ciągle pali się czerwone światło. 

Sygnalizator przy Ziegelstraße według Google Streetview
Zobacz więcej

Sygnalizator przy Ziegelstraße według Google Streetview Mapy Google

Zdecydowały o tym władze miasta, którym mało było ustawienia znaku nakazującego skręt w prawo. Nie zważają również na koszty stałego palenia się czerwonego światła w tym miejscu, które - jak podaje niemiecki serwis The Local - wynoszą aż 5,5 tys. EUR rocznie. Prócz kosztu prądu i obsługi technicznej miasto płaci również za wymianę wszystkich żarówek, mimo że żółta i zielona w tym konkretnym sygnalizatorze są nieużywane.

- Ponieważ zielone światło oznacza "możesz jechać" wszystkie pozostałe światła są z nim w konflikcie, także to na Ziegelstraße. Dlatego właśnie zostało ustawione tam na stałe światło czerwone - wyjaśnił w oświadczeniu dla The Local przedstawiciel zarządu miasta. 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD, The Local

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu