Turyści chcą za wszelką cenę jechać za granicę

opublikowano: 13-10-2021, 18:16

Prawdziwy turysta jest zaszczepiony i chętnie kupi wakacje w first minute, o ile oferta będzie elastyczna.

Biura podróży sprzedają już ofertę na lato 2022 r., a kilka z nich, m.in. giełdowy Rainbow, rozpoczęło tę sprzedaż wcześniej niż w poprzednich latach. Travelplanet, portal, który sprzedaje oferty biur podróży, zapytał turystów, co by ich skłoniło do poczynienia wczesnej rezerwacji. Najwięcej z nich oczekiwałoby możliwości bezpłatnej zmiany kierunku. To dla nich ważniejsza kwestia niż zmiana terminu.

Z badania wynika też, że turyści, którzy wyjechali w tym roku za granicę, szczepili się częściej niż statystyczny Polak – współczynnik zaszczepienia wyniósł w ich przypadku 82 proc. Polacy wyjeżdżali za granicę, bo mieli paszport covidowy (40 proc.) i oczekiwali bardziej niż w Polsce przewidywalnej pogody (26 proc.). Z kolei najważniejszą przyczyną rezygnacji z zagranicznych wakacji były procedury związane z koronawirusem, na które wskazało 68 proc. respondentów. Travelplanet zbadał też, czy bon turystyczny na zagraniczny wyjazd przekonałby niezaszczepionych do szczepień. Dla 2/3 nie byłaby to żadna zachęta. Co ciekawe, gotowość do szczepienia wykazują w takim przypadku częściej mieszkańcy małych miasteczek (18 proc.).

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 18-21 września przez pracownię Research Partner na próbie 1077 dorosłych mieszkańców Polski.

59proc.

Taki odsetek respondentów chciałby otrzymać możliwość bezpłatnej zmiany kierunku w przypadku rezerwacji wakacji zagranicznych na przyszły sezon…

54proc.

...dla takiego odsetka dobrą ofertą byłaby możliwość zmiany terminu…

52proc.

…a tylu respondentów chciałoby mieć możliwość anulacji wyjazdu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane