Tusk: koalicje z PiS i z LiD uważam za trudne i marnujące życie Polaków

PAP
18-10-2007, 15:59

Szef PO Donald Tusk uważa za "trudne i marnujące życie Polaków" zarówno ewentualne koalicje Platformy z Prawem i  Sprawiedliwością, jak i z Lewicą i Demokratami.

"Od wielu miesięcy powtarzamy coś, co na początku budziło państwa powątpiewanie, a nawet widziałem na niektórych twarzach uśmiech, kiedy mówiłem, że PO ma szansę dostać takie zaufanie, że może wygrać te wybory i stworzyć rząd nie popadając w ryzykowne koalicje" - mówił Tusk na konferencji prasowej w Krakowie.

Zdaniem lidera PO, jego partia zmarnowałaby "cenny czas dla Polski", gdyby tworzyła "koalicje trudne, wymagające jakiś drastycznych kompromisów". "Za takie trudne i marnujące życie Polaków koalicje uważam dzisiaj koalicje z PiS i LiD" - wyjaśnił Tusk.

Szef Platformy wierzy, że możliwy będzie "dobry, jednolity, skutecznie pracujący rząd" zbudowany przez PO i PSL. "Wszystkie badania potwierdzają (...) że jest to możliwe, dlatego tak bardzo proszę o głosy" - dodał Tusk. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Tusk: koalicje z PiS i z LiD uważam za trudne i marnujące życie Polaków