Tusk: nie będzie wojny politycznej

opublikowano: 26-01-2007, 13:15

Lider PO Donald Tusk powiedział, że podczas spotkania z premierem ustalili, iż ze sprawy samorządów nie będą robili "politycznej wojny".

Lider PO Donald Tusk powiedział dziennikarzom, że podczas piątkowego spotkania z premierem Jarosławem Kaczyńskim ustalili, iż ze sprawy samorządów nie będą robili "politycznej wojny". Jak ocenił, jest to krok do przodu.

"Doszło do kilku ważnych ustaleń - że nie będziemy z tego robili politycznej wojny, pretekstu do nieustannej wymiany ciosów i że intencją PiS i premiera nie jest narzucanie siłą komisarzy ani wprowadzanie ustaw, które by naruszyły istotę i wynik wyborów samorządowych. I taką deklarację od premiera usłyszałem" - mówi Tusk.

Lider PO dodał, że cieszy go, iż obaj z premierem uznali, że jeśli spór dotyczący oświadczeń majątkowych samorządowców wejdzie na drogę sądową, to "sąd będzie rozstrzygał - nikt sądu w jego kompetencjach nie będzie zastępował".

Tusk podkreślił jednocześnie, że z premierem pozostali przy swoich zdaniach. "Uważam, że jest możliwe i potrzebne, żeby wyborów nie powtarzać. Premier Kaczyński jest odmiennego zdania. Tutaj nie doszliśmy do porozumienia" - powiedział szef PO.(DI, PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane