UE ma dla Grecji propozycje ostatniej szansy

Jean-Claude Juncker, szef Komisji Europejskiej, przedstawił Atenom propozycję porozumienia ostatniej szansy przed wygaśnięciem we wtorek programu pomocowego, informuje Reuters.

Zgodnie z propozycją, premier Aleksis Tsipras miałby we wtorek wysłać pisemną zgodę na propozycję unijną i zobowiązać się za promowaniem jej poparcia w czasie niedzielnego referendum.

Wydaje się jednak mało prawdopodobne, by Tsipras zmienił zdanie co do propozycji UE, którą wcześniej uznał za “upokarzającą” dla Grecji.

Źródło z greckiego rządu poinformowało Reutersa, że choć premier przysłuchiwał się z zainteresowaniem ofercie, to w niedzielę zagłosuje na „nie”.

Aleksis Tsipras i Jean-Claude Juncker
Wyświetl galerię [1/2]

Aleksis Tsipras i Jean-Claude Juncker

Bloomberg

Do godziny 13:00 Komisja Europejska nie otrzymała żadnej odpowiedzi od Grecji na ostatnią propozycję mogącą przełamać trwający od kilku tygodni impas.

Jak poinformował wcześniej Margaritis Schinas, rzecznik KE, Aleksis Tsipras w poniedziałek wieczorem zadzwonił do Junckera po rozmowie z szefem Eurogrupy Jeroenem Dijsselbloem, z którymi omawiał szczegóły możliwego porozumienia.

WSZYSTKO O GREXICIE >>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / UE ma dla Grecji propozycje ostatniej szansy