USA muszą pożyczyć około 300 mld USD w tym tygodniu

opublikowano: 27-03-2018, 21:10

Przedświąteczny tydzień nie będzie spokojny dla amerykańskiego Departamentu Skarbu, który musi w najbliższych dniach pozyskać ogromną ilość środków, donosi serwis CNNMoney.

Departament planuje sprzedaż około 294 mld USD długu. To najwyższa tygodniowa wartość od rekordu ustanowionego w trakcie ostatniego globalnego kryzysu finansowego w 2008 r.

Dolary
Zobacz więcej

Dolary fot. Bloomberg

Tak gigantyczne środki muszą zrekompensować w części spadek przychodów federalnych po tym jak prezydent Donald Trump obniżył stawkę podatkową dla korporacji, przez co rząd potrzebuje większych pożyczek by zrealizować zakładane cele. Tymczasem koszty pożyczkowe gwałtownie wzrosły w ostatnich miesiącach.

Wielkość długów wchodzących na rynek w tym tygodniu jest wyjątkowo duża - powiedział Rick Rieder, globalny dyrektor ds. inwestycji o stałym dochodzie w BlackRock, największym na świecie funduszu zarządzającym aktywami.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu