Virgin Atlantic chcą jesienią przywrócić pełną siatkę lotów

opublikowano: 21-04-2021, 15:28

Linie lotnicze Virgin Atlantic dążą do tego, aby wszystkie ich samoloty wróciły do lotów do ​​października lub listopada. Wciąż oczekują jednak na szczegółowe wytyczne rządu Wielkiej Brytanii dotyczące “odmrożenia” podróży międzynarodowych.

Przewoźnik kontrolowany przez miliardera Richarda Bransona pracuje nad przywróceniem pełnej zdolności przewozowej. Virgin Atlantic spodziewa się stracić ponad 1 mld GBP w tym roku, a w przyszłym zacząć ponownie przynosić zyski.

Firma jest w stanie wyjść z kryzysu po dwóch rundach finansowania i sprzedaży części floty, jednak w przypadku dłużej utrzymujących się globalnych obostrzeń byłoby to mocno utrudnione.

Dyrektor generalny Shai Weiss, który pracuje nad nowym planem strategicznym firmy dla przewoźnika, powiedział, że po wznowieniu podróży nie spodziewa się znaczącego spadku cen lotów długodystansowych na kluczowych rynkach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane