Volkswagen i Bosch powołają spółkę joint venture

ARŻ
opublikowano: 18-01-2022, 18:44

Volkswagen i Bosch ogłosiły, że powołają do życia spółkę joint venture, która będzie zajmować się wyposażaniem fabryk akumulatorów do pojazdów elektrycznych, pisze Reuters.

Wspólne przedsięwzięcie dwóch niemieckich koncernów ma na celu dostarczanie systemów do produkcji akumulatorów. Ma to pomóc w rozwoju fabryk zlokalizowanych w Europie.

“Europa stoi przed szansą, aby w nadchodzących latach stać się globalną potęgą w dziedzinie produkcji akumulatorów” - powiedział członek zarządu Volkswagena Thomas Schmall.

Firmy nie podały, ile zainwestują w spółkę joint venture.

Według danych European Battery Alliance (EBA), do 2029 roku akumulatory produkowane w Europie będą stanowić ok. 16 proc. światowego rynku. Stowarzyszenie zaznaczyło jednak, że aby zmniejszyć zależność od azjatyckich dostawców, do 2030 r. na Starym Kontynencie powinien powstawać co trzeci akumulator sprzedawany na świecie.

Największą inwestycją w branży produkcji akumulatorów w Europie jest obecnie fabryka Tesli pod Berlinem. Volkswagen, który chce wyprzedzić amerykańskiego konkurenta w walce o miano największego sprzedawcy aut elektrycznych, zamierza do końca dekady wybudować sześć zakładów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane