Volkswagen nie pokryje całości kosztów modernizacji diesli

opublikowano: 08-11-2018, 12:45

Niemiecki producent samochodów, koncern Volkswagen zaprzeczył medialnym doniesieniom, że jest gotowy na pełne pokrycie kosztów modernizacji pojazdów z silnikiem diesla, które wyniosą 3 tys. EUR na pojazd, informuje Reuters.

Takie zaprzeczenie przestawił w czwartek rzecznik spółki.

Volkswagen, silnik TDI, diesel
Zobacz więcej

Volkswagen, silnik TDI, diesel fot. Bloomberg

Wcześniej magazyn „Manager” napisał, że niemieccy producenci samochodów, koncerny Daimler  i Volkswagen byli gotowi w pełni pokryć koszty modernizacji, które zmniejszyłyby emisje do dopuszczalnych limitów.

Rzecznik VW powiedział, że te doniesienia są fałszywy, dodając, że Volkswagen nie złożył takiej oferty.

W zaktualizowanym materiale „Manager” donosił, że VW podtrzymał swoją propozycję, ale chciał pokryć 80 proc. kosztów.

W zeszłym miesiącu rząd niemieckiego kanclerz Angeli Merkel przedstawił plany ograniczenia zanieczyszczeń powodowanych przez pojazdy z silnikami wysokoprężnymi i zniechęcania miast do wprowadzania  zakazów jazdy na pojazdów na olej napędowy w miastach, zwracając się do producentów samochodów, aby oferowali właścicielom zachęty i poprawki sprzętowe.

Przedstawiciele firm samochodowych spotykają się w czwartek z niemieckim ministrem transportu Andreasem Scheuerem, aby przedyskutować sposób radzenia sobie z emisją spalin w Niemczech. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu