Czytasz dzięki

Volkswagen wezwie do naprawy 4,86 mln aut w Chinach

opublikowano: 14-09-2017, 07:37
aktualizacja: 14-09-2017, 07:38

Koncern Volkswagen i jego dwa chińskie joint venture FAW-Volkswagen oraz SAIC Volkswagen wezwą do serwisów łącznie 4,86 mln pojazdów., donosi Reuters.

Akcja naprawcza związana jest z koniecznością wymiany poduszek powietrznych dostarczonych przez zbankrutowanego producenta części samochodowych, firmę Takata.

Volkswagen Chiny
Zobacz więcej

Volkswagen Chiny fot. Bloomberg

Wezwanie jest następstwem prośby wystosowanej przez chińskiego nadzorcę rynku do niemieckiego koncernu, amerykańskiego GM i Daimler Mercedes-Benz na początku roku odnośnie wymiany wadliwych części mających istotny wpływ na bezpieczeństwo podróżujących samochodami. Nadzorca szacuje, że ponad 20 mln samochodów w Chinach było lub jest nadal wyposażonych w felerne poduszki Takaty, powiązane z co najmniej 16 przypadkami śmierci i 180 rannymi na całym świecie. Poduszki potencjalnie mogą eksplodować z nadmierną siłą i powodować uszkodzenia ciała.

Według General Administration of Quality Supervision, Inspection and Quarantine, Volkswagen China naprawić ma 103,6 tys. aut, FAW-VW około 2,35 mln a SAIC 2,4 mln pojazdów. 

W 2016 r. Volkswagen dostarczył na chiński rynek 3,98 mln aut, co oznaczało wzrost o 12,2 proc. To największy zagraniczny rynek niemieckiego giganta. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane