W Europie małe zmiany na rynkach akcji

  • PAP
opublikowano: 17-10-2019, 10:11

Zbliża się data brexitu a na rynkach wątpliwości nie wygasają, bo wciąż nie ma gotowego porozumienia. Na razie na dalszy plan schodzi tematyka handlu USA-Chiny, a inwestorzy uważnie analizują dokonania kwartalne spółek - podają maklerzy.

Wskaźnik Euro Stoxx 600 traci 0,2 proc. po tym, gdy inwestorzy dostali dawkę mieszanych danych kwartalnych firm z regionu.

Akcje koncernu Ericsson zwyżkują o 7 proc., najmocniej od roku, w reakcji na dane kwartalne spółki. Ericsson podwyższył cel sprzedaży na 2020 r. do 230-250 miliardów koron z szacowanych wcześniej 210-220 mld koron.

Nieźle radzi sobie Unilever, producent artykułów żywnościowych, środków czystości i higieny osobistej. Spółka podała, że w III kw. jej sprzedaż wzrosła o 2,9 proc. wobec prognoz rynkowych +3,0 proc., ale jej akcje zwyżkują o 0,7 proc.

Tele2 AB zwyżkuje o 3,1 proc. - spółka podała w raporcie za III kw., że jej sprzedaż netto wyniosła 6,9 mld koron wobec prognoz 6,81 mld koron.

Za to walory szwajcarskiej spółki Temenos, producenta oprogramowania dla banków, tracą 16,2 proc., najmocniej od stycznia 2015 r. - firma zanotowała w III kw. przychody poniżej nawet najniższych szacunków analityków. Przychody non-IFRS wyniosły w III kw. 229,1 mln USD wobec prognoz 239,5 mln USD.

Brytyjska Grafton Group tanieje o 10 proc. Spółka spodziewa się rocznego zysku operacyjnego o 4-8 proc. niższego od obecnego konsensusu.

W Europie oficjele przygotowują się do spotkania w Brukseli m.in. w celu zawarcia porozumienia w sprawie brexitu.

Nadal nie wiadomo, czy unijni liderzy będą rozmawiać o gotowym porozumieniu, czy dadzą kolejne wytyczne Zjednoczonemu Królestwu.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zapewnia, że chce, by Zjednoczone Królestwo wyszło z Unii z końcem bieżącego miesiąca niezależnie od tego, czy uda się uzyskać porozumienie w tej sprawie, czy też nie.

Johnson próbuje przekonać twardych zwolenników brexitu ze swojej Partii Konserwatywnej i liderów północnoirlandzkiej Demokratycznej Partii Unionistów (DUP) do poparcia nowej wersji planu dla Irlandii Północnej - DUP upiera się, że nie poprze porozumienia w obecnej formie.

Na rynku walutowym euro jest po 1,1074 USD, bez zmian, brytyjski funt traci 0,4 proc. do 1,2782 USD, a japoński jen jest wyceniany po 108,80 za 1 USD, niemal bez zmian.

Rentowność 10-letnich UST wynosi 1,73 proc., niżej o 1 pb.

Ropa WTI na NYMEX tanieje o 0,97 proc. do 52,85 USD/b, a Brent na ICE traci 0,88 proc. do 58,89 USD/b.

O 10.30 inwestorzy poznają dane z W.Brytanii - o sprzedaży detalicznej we IX, a o 14.30 - informacje z amerykańskiego rynku budowlanego we IX i rynku pracy w ub. tygodniu

Po 20.00 planowane są wystąpienia bankierów amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Evans, Bowman, Williams).

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu