W Investments zainwestowało w producenta aplikacji z USA

ISBnews
19-11-2013, 13:00

W Investments zainwestowało 1 mln zł w amerykańską firmę Frugoton, która dzięki temu ma wejść na platformę Android ze swoimi aplikacjami wspierającymi rozwój dzieci, podała spółka. W nowej inwestycji W Investments objął 20% udziałów.

"Rynek wczesnej edukacji na tablety bardzo dynamicznie się rozwija. Ma na to wpływ m.in. rosnąca liczba urządzeń. Frugoton ma duże osiągnięcia na tym rynku i jeszcze większe ambicje. Spółka jest jednym z niewielu polskich dostawców aplikacji na urządzenia mobilne, któremu już udało się odnieść sukces" - powiedziała wiceprezes W Investments Małgorzata Walczak, cytowana w komunikacie.

Frugoton to firma tworząca, wspierające edukację dzieci w wieku przedszkolnym, aplikacje na tablety. Ma siedzibę w USA, natomiast tworzenie aplikacji odbywa się w Polsce.

"Frugoton jest kolejną inwestycją, która umacnia pozycję W Investments i dywersyfikuje jego portfel inwestycyjny. Przyjęta strategia już przynosi efekty" - podsumowano w komunikacie.

W Investments specjalizuje się m.in. w pozyskiwaniu kapitału, IPO oraz doradztwie biznesowym, zwłaszcza w zakresie restrukturyzacji procesów zarządzania oraz optymalizacji strategii dalszego rozwoju. Działalność firmy koncentruje się również wokół aktywnego uczestnictwa w transakcjach fuzji i przejęć. Ponadto, W Investments jest podmiotem zarządzającym WI Inwestycje Rolne Fundusz Inwestycyjny Zamknięty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / W Investments zainwestowało w producenta aplikacji z USA