W większości branż kobiety mają otwartą ścieżkę kariery

Barbara Zarzecka, prezes firmy Citronex Grupa Citronex
opublikowano: 13-12-2017, 22:00

Z cyklu: liderki rankingu "100 Kobiet Biznesu 2017".

100 Kobiet Biznesu 2017

Barbara Zarzecka, Citronex
Zobacz więcej

Barbara Zarzecka, Citronex ARC

KATEGORIA: FIRMY Z PRZYCHODEM ZE SPRZEDAŻY POWYŻEJ 50 MLN ZŁ

3. miejsce: BARBARA ZARZECKA, CITRONEX

Dobrze pamiętam początki Citroneksu, bo jestem w firmie od jej powstania. Zaczęło się od pomysłu, któremu towarzyszyły wątpliwości i wiele znaków zapytania. Dążenie do wyznaczonego celu i pokonywanie codziennych trudności doprowadziło nas jednak do miejsca, w którym teraz jesteśmy. Biznes to przede wszystkim odwaga, ciężka praca i szeroko otwarte oczy.

Świat zmienia się z minuty na minutę, a dobry przedsiębiorca musi to zauważyć i przystosować się jak najszybciej, aby wyprzedzić konkurencję. Uważam, że moim największym sukcesem jest umiejętność rozgraniczenia, a zarazem utrzymania rodzinnych relacji w firmie. Jako jedyna kobieta w zarządzie niejednokrotnie uczestniczyłam w podejmowaniu trudnych i nieoczywistych decyzji, gdy kobiece podejście i odmienne spojrzenie na problem pomogły podjąć tę właściwą. Firma od ponad trzydziestu lat rozwija się bardzo intensywnie, a najważniejsze decyzje podejmuje trzech mężczyzn o silnych charakterach. Rozwój firmy nie wpłynął negatywnie na relacje rodzinne, w czym niewątpliwie jest moja zasługa. W naszej organizacji każdy ma ściśle określone zadania, ale są osoby o szczególnych umiejętnościach i wiedzy, bez których wiele projektów nie mogłoby być zrealizowanych na tak wysokim poziomie. Doświadczenie pracowników o długoletnim stażu i nowo zatrudnionych osób przenikają się, dzięki czemu stale podnosimy kwalifikacje naszej kadry. Oczywiście nie wyobrażam sobie innego składu zarządu, który jest dla mnie szczególnie ważny. Jak w każdej dobrze prosperującej firmie, planujemy dalszy rozwój. Sukcesywnie zwiększamy pole działania w dystrybucji bananów i pomidorów z uwzględnieniem rynków międzynarodowych. Dużo pracy wkładamy również w rozwój stacji paliw i myślę, że za dziesięć lat będziemy mogli nazywać się już siecią. Corocznie zwiększamy liczbę zatrudnionych, których praca i zaangażowanie pomaga nam realizować krótkoterminowe cele, a w konsekwencji długoterminowe plany. W dzisiejszych czasach w większości branż kobiety mają otwartą ścieżkę kariery, a do niektórych aktywności biznesowych wręcz predyspozycje. Od wielu lat zajmuję się pionem finansowym firmy, współpracując z wieloma przedsiębiorcami i nigdy nie odczułam dyskomfortu tylko z tego powodu, że jestem kobietą. W naszej firmie kilka kobiet stoi na czele strategicznych działów, takich jak transport czy księgowość. Uważam, że to kwestia osobowości i organizacji życia prywatnego, a nie płci.

CITRONEX

Rodzinna firma założona w 1988 r. w Zgorzelcu. W ostatnich latach zmieniła się w prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo, zatrudniające ponad 1000 pracowników. Odnosi sukcesy na rynku krajowym i międzynarodowym w sektorach: logistyki i importu bananów, produkcji i dystrybucji pomidorów, transportu i spedycji, myjni i serwisu samochodów ciężarowych, stacji paliw, hoteli, restauracji i supermarketów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Zarzecka, prezes firmy Citronex Grupa Citronex

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / W większości branż kobiety mają otwartą ścieżkę kariery