W Wielkiej Brytanii maleje różnica płac między płciami

  • Paweł Makosz
opublikowano: 31-03-2021, 20:12

Reckitt Benckiser opracował raport przedstawiający poziom równouprawnienia wśród Brytyjczyków. Według danych zebranych przez spółkę, w ubiegłym roku zmalała różnica w medianie wynagrodzeń między kobietami a mężczyznami.

Mediana wynagrodzeń w przypadku 6,1 proc. kobiet była wyższa niż u mężczyzn. To wzrost o 2,3 pkt proc. na korzyść pań w porównaniu do tego samego okresu 2019 roku.

Adobe Stock

Producent marek takich jak Dettol, Clearasil i Durex wyjaśnił zaobserwowany trend. Z jego obserwacji wynika, że około jedna piąta pracowników na Wyspach Brytyjskich jest zatrudniona w przemyśle, który zdominowany jest przez niżej opłacanych mężczyzn.

W przeciwnym kierunku przemieścił się wskaźnik średniej wysokość płac, głównie dzięki mężczyznom zatrudnionym na stanowiskach kierowniczych wyższego szczebla.

Ta statystyka ma również dalsze odzwierciedlenie w premiach. Ich średnia wysokość w 58 proc. przemawia na korzyść mężczyzn.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Makosz, Bloomberg

Polecane