Czytasz dzięki

Wall Street rozczaruje w końcówce roku

W czwartym kwartale indeks giełdy nowojorskiej S&P500 zanotuje najsłabszy wynik od sześciu lat, przewidują amerykańscy stratedzy.

Dzięki sierpniowym i wrześniowym zwyżkom S&P500 wyszedł na nowe historyczne rekordy, a wtorkową sesję zakończył o 1,8 proc. powyżej szczytu sprzed wiosennej korekty. Jednak zdaniem strategów z Wall Street nie będzie już go stać na dużo więcej. Według średniej z prognoz specjalistów ankietowanych przez Bloomberga na koniec kwartału S&P500 wyniesie 2956 punktów, czyli o zaledwie 1,1 proc. powyżej bieżących notowań. To oznaczałoby najniższą stopę zwrotu ze wskaźnika w ostatnich trzech miesiącach roku od 2012 r.


- Najprawdopodobniej jesteśmy świadkami szczytu dynamiki wzrostu gospodarczego i dynamiki wyników spółek. Czy to znaczy, że koniunktura na rynkach się pogorszy? Nie, ale prawdopodobnie większość tegorocznych zwyżek na giełdzie nowojorskiej jest już za nami – komentuje w rozmowie z Bloombergiem John Augustine, główny zarządzający Huntington Private Bank.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane