Wall Street wsłuchana w zeznania

opublikowano: 27-02-2019, 22:17

Dow Jones spadł o 0,3 proc. Wartość S&P500 i Nasdaq zmieniła się o mniej niż 0,1 proc.

Inwestorzy z amerykańskich rynków akcji śledzili w środę doniesienia z trzech zeznań składanych w Kongresie USA: byłego prawnika prezydenta Donalda Trumpa Michaela Cohena,  przedstawiciela USA ds. handlu Roberta Lighthizera i szefa Fed Jerome Powella. Pierwszy nie wstrząsnął rynkami. Drugi popsuł nastroje, bo nie brzmiał tak optymistycznie mówiąc o negocjacjach handlowych z Chinami jak niedawno  prezydent Donald Trump. Szef Fed nie wywołał wielkiej reakcji powtarzając, że w tym roku bank centralny wstrzyma redukcję bilansu, a także podtrzymując wrażenie o przyjęciu przez Fed postawy wyczekiwania.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

ARC

Na zamknięciu spadało 7 z 11 głównych segmentów S&P500. Najmocniej taniały spółki ochrony zdrowia (-0,5 proc.) oraz usług telekomunikacyjnych i nieruchomości (-0,4 proc.). Najlepsze okazały się segmenty finansowy, przemysłowy i energii (0,4 proc.). Ostatniemu sprzyjał wyraźny wzrost notowań ropy po doniesieniach o niespodziewanym, dużym spadku jej zapasów w USA oraz wiadomości o najniższym od 23 lat imporcie surowca. Choć S&P500 minimalnie spadał, 52 proc. spółek z indeksu kończyło sesję wzrostem kursu. Z 30 blue chipów wchodzących w skład średniej Dow Jones spadła wartość 17. Najmocniej taniały UnitedHealth Group (-4,9 proc.), Home Depot (-2,5 proc.) oraz DowDuPont (-2,1 proc.). Po przeciwnej stronie tabeli znalazły się Exxon Mobil (1,0 proc.), Caterpillar (1,2 proc.) i Boeing (2,0 proc.).
   

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś,

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy