Wawel <WAWL.WA> Odwołanie i powołanie Rady Nadzorczej Z.P.C. "Wawel" S.A.

Art Marketing Syndicate S.A.
opublikowano: 28-06-2002, 19:59

ODWOŁANIE I POWOŁANIE RADY NADZORCZEJ Z.P.C. "WAWEL" S.A.

Raport bieżący nr 15/2002

Zarząd Zakładów Przemysłu Cukierniczego "Wawel" S.A. podaje do wiadomości następujące informacje:

1. W dniu 28.06.2002 r. Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Z.P.C. "Wawel" S.A. odwołało w całości dotychczasową Rade Nadzorczą Spółki, w której skład wchodzili: Eugeniusz Małek - Przewodniczący Paweł Bałaga - Zastępca Przewodniczącego Teresa Figiel - Sekretarz Elżbieta Barenbruch - Członek Dorota Małgorzata Snarska - Członek Magdalena Maria Kwiatkowska - Członek Jerzy Zarazik - Członek Ponadto Pan Eugeniusz Małek jest zatrudniony w Z.P.C. "Wawel" S.A. na stanowisku kierownika Biura Zakupów, Pani Teresa Figiel jest zatrudniona w Z.P.C. "Wawel" S.A. na stanowisku kierownik Biura Technologicznego, a Pan Jerzy Zarazik jest zatrudniony w Z.P.C. "Wawel" S.A. na stanowisku brygadzisty.

2. W dniu 28.06.2002 r. Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Z.P.C. "Wawel" S.A. dokonało wyboru nowej Rady Nadzorczej Spółki, w której skład weszli:

a) Hermann Opferkuch, lat 43

Ukończył studia ekonomiczne w Heilbronn uzyskując dyplom z zarządzania w 1984 r. Do roku 1990 pracował w fabryce cukierniczej należącej do rodziny. W tym samym czasie odbył praktyki w instytucjach finansowych i innych fabrykach cukierniczych. W 1990 r. po śmierci swojego ojca przejął zarządzanie grupą. Od tego czasu obroty grupy wzrosły prawie 5-krotnie. Obecnie w skład grupy spółek, w których jednym z gł. udziałowców jest Pan H. Opferkuch wchodzą firmy zajmujące się produkcją i sprzedażą wyrobów cukierniczych oraz handlem i przetwórstwem ziarna kakaowego (w tym Gustav F.W. Hamester GmBH&CO z siedzibą w Hamburgu), przy czym działalność w/w spółek nie jest konkurencyjna wobec Z.P.C. "Wawel" S.A. Pan Hermann Opferkuch nie figuruję w Polskim Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych prowadzonym na podstawie ustawy o KRS.

b) Hans Wennes, lat 44

Ukończył szkołę średnią ekonomiczną, specjalność administracja handlowa. W latach 1981 - 1985 pracował w branży cukierniczej, był m.in. szefem fabryki słodyczy oraz dyrektorem zarządzającym. W latach 1986 -1994 zajmował się doradztwem w zakresie restrukturyzacji przedsiębiorstw (w tym przedsiębiorstw branży tekstylnej). Od roku 1995 do chwili obecnej pracuje w firmie należącej do grupy spółek, w których jednym z gł. udziałowców jest Pan H. Opferkuch i jest dyrektorem zarządzającym zakładów "Hosta" w Stimpfach oraz współpracownikiem Pana H.Opferkucha. Nie prowadzi działalności konkurencyjnej w stosunku do Z.P.C. "Wawel" S.A. Pan Hans Wennes nie figuruję w Polskim Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych prowadzonym na podstawie ustawy o KRS.

c) Paweł Bałaga, lat 39

Mgr inż. mechanik, ukończył Politechnikę Krakowską. W latach 1988 - 1997 pracował w Z.P.C. "Wawel" S.A. jako specjalista ds. Inwestycji. W latach 1997 - 1998 pracował w Ahold Polska Sp. z o.o. jako Project Manager. Od grudnia 1998 roku pracuje w Hyva Polska Sp. z o.o., gdzie pełni funkcję Dyrektora ds. zakupów i logistyki. Nie prowadzi działalności konkurencyjnej w stosunku do ZPC "Wawel" S.A. Pan Paweł Bałaga nie figuruję w Polskim Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych prowadzonym na podstawie ustawy o KRS.

d) Eugeniusz Małek, lat 46

Uzyskał absolutorium na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w 1982 roku. W latach 1986 do 1996 zatrudniony w Z.P.C. "Wawel" S.A.. Od 1990 do 1996 roku na stanowisku Kierownika Zaopatrzenia Technicznego. W latach 1992 - 1994 był przewodniczącym RN pierwszej kadencji. Od 1997 do 2000 roku członek Rady Nadzorczej, przy czym w okresie od czerwca 1999 r. do czerwca 2002 r. pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej. Obecnie zatrudniony w Z.P.C. "Wawel" S.A. na stanowisku kierownika Biura Zakupów Nie prowadzi działalności konkurencyjnej w stosunku do Z.P.C. "Wawel" S.A. Pan Eugeniusz Małek nie figuruję w Polskim Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych prowadzonym na podstawie ustawy o KRS.

e) Jerzy Zarazik, lat 49

Technik chemik - metrolog, ukończył Pomaturalne Studium Zawodowe na kierunku metrologia fizyko - chemiczna, 2 letnie Studium WUML na Wydziale Polityka Rolna. Od 1978 roku zatrudniony w Z.P.C. "Wawel" S.A. na stanowisku brygadzisty. Nie prowadzi działalności konkurencyjnej w stosunku do Z.P.C. "Wawel" S.A. Pan Jerzy Zarazik nie figuruję w Polskim Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych prowadzonym na podstawie ustawy o KRS.

f) Andrzej Szwarc, lat 44

Pan Andrzej Szwarc posiada wykształcenie wyższe (jest absolwentem Wydziału Finansów i Statystyki SGPiS w Warszawie). Ponadto ukończył dodatkowe studia Concordia University w Montrealu oraz INSEAD - Fontainebleau. W latach 1984-1989 był zatrudniony w CHZ AGROS (Dział Kakao; współpraca z Z.P.C. "Wawel" S.A.). Od roku 1989 pracuje w firmach których jest współwłaścicielem: - od 1989 do 1991 PEPS Sp. z o.o. (współpraca z Z.P.C. "Wawel" S.A. w zakresie surowców); - od 1991 do 1995 Distribution & Merchandising Services Sp z oo, dystrybutor Masterfoods, Knorr, Tchibo, Nestle i innych producentów spożywczych; - w okresie od 1992 do 1994 oddelegowany do pracy w TCHIBO Warszawa Sp. z o.o. (p.o. Dyrektor Handlowy); - od 1994 do 1997 ABCO Sp. z o.o. (obecnie McLane Polska Sp. z o.o.) - Dyrektor Generalny, sprzedaż hurtowa towarów spożywczych; - od 1997 do 1998 Costcutter Grupa Detalistów SA - Dyrektor Generalny; - od 1998 do 1999 FARMFOOD SA - vce Prezes zarządu ds. Handlu i Marketingu; - od 1999 - Product Promotion Sp. z o.o. - specjalista ds. rynków terminowych.

Firma Product Promotion Sp. z o.o. (w której posiada 8,6% udziałów) zajmuje się handlem ziarnem kawowym i kakaowym, jest również dostawcą do Z.P.C. "Wawel" S.A. Nie prowadzi działalności konkurencyjnej w stosunku do Z.P.C. "Wawel" S.A. Pan Andrzej Szwarc nie figuruję w Polskim Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych prowadzonym na podstawie ustawy o KRS. Od początku istnienia GPW w Warszawie S.A. jest aktywnym inwestorem. W 1997 r. ukończył "Kurs Doradców Inwestycyjnych", a w 1998 r. kurs "Zarządzanie Funduszami Emerytalnymi". Na dzień 28.06.2002 r. posiada (wraz z osobą spokrewnioną) 105.384 akcje Z.P.C. "Wawel" S.A. Wraz z osobami działającymi w porozumieniu jest to 197.471 akcji Z.P.C. "Wawel" S.A.

3. W dniu 28.06.2002 r. na pierwszym posiedzeniu nowo powołanej Rady Nadzorczej Spółki dokonano wyboru Przewodniczącego, Wiceprzewodniczącego i Sekretarza tj.:

Eugeniusz Małek - Przewodniczący Rady Nadzorczej Hans Wennes - Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Paweł Bałaga - Sekretarz Rady Nadzorczej.

Data sporządzenia raportu: 28-06-2002

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Art Marketing Syndicate S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wawel &lt;WAWL.WA> Odwołanie i powołanie Rady Nadzorczej Z.P.C. &#34;Wawel&#34; S.A.