Wdrożenie tygodnia Ennio Morricone będzie komponował dzwonki dla LG

KA
05-01-2011, 00:00

LG Electronics wprowadza do swoich telefonów komórkowych kolekcję dzwonków skomponowanych przez włoskiego kompozytora Ennio Morricone. W skład kolekcji wejdą m.in. fragmenty ścieżek dźwiękowych do filmów "Cinema Paradiso", "Misja" i "Przygoda miłosna". W sumie użytkownicy telefonów LG będą mieli do dyspozycji 25 kompozycji Morricone — 10 jego najbardziej znanych utwór do filmów i 15 dzwonków skomponowanych specjalnie dla koreańskiego koncernu. Muzyka będzie wgrywana fabrycznie do aparatów LG począwszy od modelu LG Swift 2X, którego premierę w Europie zaplanowano na styczeń 2011 r.

Oprócz 25 dzwonków LG planuje wprowadzenie zdjęć i klipów wideo związanych z Ennio Morricone. Będzie je można pobrać bezpłatnie z centrum aplikacji LG.

Współpraca z kompozytorem jest częścią planu LG, który zakłada opracowanie serii sygnatur dźwiękowych telefonów komórkowych. Program zapoczątkowano w 2006 r. współpracą z The Real Group, szwedzkim zespołem śpiewającym a cappella.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Wdrożenie tygodnia Ennio Morricone będzie komponował dzwonki dla LG