„Wilk z Wall Street” o „największym przekręcie w historii”

opublikowano: 23-10-2017, 10:30
aktualizacja: 23-10-2017, 10:32

Jordan Belfort, którego nazywano „Wilkiem z Wall Street”, ostrzega inwestorów przed niebezpieczeństwem ofert ICO, które jego zdaniem są „największym przekrętem w historii”.

Oferty ICO, czyli pierwotne oferty "monet", polegają na zbieraniu pieniędzy, najczęściej w postaci kryptowalut, na tworzenie nowych wirtualnych pieniędzy, które są „udziałami” w projektach technologicznych opartych na technologii blockchain.

Zobacz więcej

youtube.com

W rozmowie z The Financial Times Belfort, który sam dorobił się na „szemranych” transakcjach na rynku akcji, za co trafił do więzienia, ostrzegł organizatorów ofert ICO, że uczestniczą w wielkim oszustwie. Przyznał, że choć większość inwestorów prawdopodobnie nie ma złych zamiarów jeśli chodzi o ICO, wystarczy tylko kilku oszustów, aby doszło do katastrofy.

- To największy przekręt w historii, tak gigantyczny, że eksploduje w twarz wielu ludzi. To dużo gorsze niż to, co ja robiłem – stwierdził Belfort.

Według Coinschedule.com, od początku tego roku wartość pieniędzy pozyskanych przez oferty ICO wyniosła już ponad 3 mld USD.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / „Wilk z Wall Street” o „największym przekręcie w historii”