Właściciel Providenta rozważa zmiany w Polsce

Marek Druś
opublikowano: 24-10-2017, 13:50
aktualizacja: 24-10-2017, 13:51

International Personal Finance (IPF) rozważa zmiany w działalności w Polsce, donosi Reuters.

IPF to spółka holdingowa międzynarodowej grupy podmiotów działających pod marką Provident m.in. w Polsce, Republice Czeskiej, na Słowacji, na Węgrzech, w Rumunii i w Meksyku. We wtorek IPF poinformowało, że udzieliło o 5 proc. więcej kredytów w trzecim kwartale. Jednocześnie przyznało, że stoi przed wyzwaniami na głównych rynkach. W Polsce to zmiany podatkowe.

Gerard Ryan
Zobacz więcej

Gerard Ryan fot. Marek Wiśniewski

Reuters przypomina, że 4 października IPF informowało, że przyjęcie zmian podatkowych w Polsce, dotyczących wewnętrznych rozliczeń między oddziałami firmy, spowoduje wzrost płaconych przez niego podatków o 12-14 mln GBP.

Prezes Gerard Ryan powiedział Reutersowi, że IPF musi znaleźć sposób zmiany struktury wewnętrznych rozliczeń. Ujawnił, że spotkał się z polskim wiceministrem finansów, aby rozmawiać w tej sprawie.

- To było konstruktywne spotkanie. Zrozumiał nasze stanowisko, ale powiedział, że Polska nie może tworzyć prawa podatkowego wokół jednej firmy – oświadczył.

Reuters przypomina, że Provident działa w Polsce od 20 lat. Na polskim rynku generowane jest 30 proc. zysków IPF.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Podatki / Właściciel Providenta rozważa zmiany w Polsce