Włosi szykują największe IPO w tym roku w Europie

opublikowano: 18-03-2019, 11:03

Włoska spółka Nexi planuje przeprowadzenie największej jak dotąd w tym roku pierwotnej oferty publicznej akcji w Europie.

Specjalizująca się w obsłudze płatności spółka chce pod koniec kwietnia sprzedać stare i nowe akcje za nawet 2,7 mld EUR, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg. Dotychczasowi akcjonariusze Nexi, czyli Advent International, Bain Capital i Clessidra SGR, liczą na pozyskanie nawet 2 mld EUR ze sprzedaży części posiadanych akcji spółki. Dodatkowych 600-700 mln EUR spółka oczekuje ze sprzedaży nowych akcji. Pozyskany kapitał ma zostać wykorzystany do zredukowania długu spółki.

IPO Nexi może być największe w Europie od wejścia na giełdę niemieckiej spółki Knorr-Bremse w październiku ubiegłego roku, która sprzedała akcje za 3,9 mld EUR. Może być także największą ofertą na giełdzie w Mediolanie od powrotu na rynek Pirelli w kwietniu 2017 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy