Wodospad w notowaniach obuwniczego giganta

opublikowano: 02-08-2019, 10:41

Nawet o 9,6 proc. spadały w piątek 2 sierpnia notowania CCC, właściciela sieci sklepów obuwniczych i internetowego eobuwie.pl.

Jeszcze na początku kwietnia kurs osiągnął roczne maksimum na poziomie 258,8 zł. Teraz jest niemal o połowę niższy.  

CCC
Zobacz więcej

CCC Wikipedia Commons

Inwestorzy obawiają się słabych wyników za drugi kwartał. Zaciążyła na nich niekorzystna pogoda i głębokie obniżki cenowe w ubiegłym miesiącu.

- Słaba sprzedaż w kwietniu i maju oraz utrzymująca się wysoka baza kosztowa miały wpływ na wyniki za drugi kwartał - potwierdza w rozmowie z Bloombergiem Piotr Bogusz, analityk mBanku.

Sylwia Jaśkiewicz z DM BOŚ dodaje, że w czerwcu spółka zdecydowała się na duże obniżki cen. Od 14 czerwca drugą sztukę można było kupić za pół ceny, a trzecią za 1 zł w sklepach stacjonarnych. 

Raport za I półrocze spółka przedstawi 23 sierpnia, a około 2 tygodnie wcześniej (a więc już na dniach) można się spodziewać szacunkowych danych.

Analitycy są podzieleni w ocenie atrakcyjności walorów CCC.  

Z wydanych od maja tego roku 11 rekomendacji 5 jest neutralnych, 4 negatywne, a 2 pozytywne. Ceny docelowe wahają się od 125 zł do 224 zł.

Najnowsza rekomendacja od DM BOŚ to "sprzedaj" z ceną docelową 137,5 zł.

"Perspektywy wyników w krótkim okresie wyglądają przeciętnie. Pomimo niezłej sprzedaży w czerwcu za sprawą korzystnej pogody wyniki finansowe za II kw. 2019 będą nie najlepsze i gorsze niż rok temu za sprawą niewystarczającej sprzedaży w kwietniu i maju, kiedy Spółka nie stosowała jeszcze przecen oraz wysokich nakładów marketingowych w eobuwie.pl (duży koszt zdobycia i utrzymania klienta), a także wyższych niż rok temu kosztów sprzedaży i ogólnego zarządu pod wpływem przejęć. Znaczące zmiany w strukturze grupy powodują wzrost kwartalnej sezonowości. Przez 2 miesiące w III kw. trwają wyprzedaże i obawiamy się, że i wyniki tego kwartału okażą się przeciętne. Liczymy na poprawę w ostatnim kwartale br., kiedy efekty wewnętrznej restrukturyzacji (m.in. poprawy wzornictwa) powinny być już widoczne, przy niskiej bazie z IV kw. 2018" - napisano w raporcie, który dostępny jest na stronie brokera.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu