Wsparcie Monogo otwiera przed firmami globalne rynki

Partnerem publikacji jest Monogo
opublikowano: 03-02-2023, 14:01
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Od wielu lat dzięki wytrwałości i postawieniu na jakość, systematycznie zwiększa obroty, liczbę pracowników i zadowolonych partnerów biznesowych.

W ciągu 8 miesięcy uruchomiliśmy dla jednego z naszych partnerów sprzedaż internetową w 10 krajach. Tym samym umożliwiliśmy mu dotarcie do nowych grup klientów w Europie, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych- Paweł Chyl prezes Monogo
W ciągu 8 miesięcy uruchomiliśmy dla jednego z naszych partnerów sprzedaż internetową w 10 krajach. Tym samym umożliwiliśmy mu dotarcie do nowych grup klientów w Europie, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych- Paweł Chyl prezes Monogo

Monogo wspiera firmy w transformacji procesu sprzedażowego z offline’u do online’u, a także pomaga poprawić efektywność stron WWW sklepów, które od lat prowadzą sprzedaż internetową. Mając 12 lat doświadczenia we wspieraniu przedsiębiorstw, firma dostarcza zainteresowanym podmiotom odpowiednie dla nich oprogramowanie sklepów internetowych i umożliwia wejście w świat sprzedaży internetowej. Ma też w ofercie o wiele bardziej zaawansowane rozwiązania, których zastosowanie pomaga robotyzować i automatyzować procesy biznesowe, a tym samym optymalizuje wykorzystanie potencjału ludzkiego w firmach.

— Wiedza i doświadczenie sprawiają, że możemy inspirować i podpowiadać innym, co najlepiej się sprawdza w e-commerce. Jednak nie możemy być jedynie dostawcą oprogramowania dla przedsiębiorstw. Mamy obowiązek dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, bo dzięki temu szybciej jesteśmy w stanie wspólnie osiągać kolejne sukcesy — uważa Paweł Chyl, prezes zarządu Monogo.

Zwiększanie zasięgu

W dotychczasowej historii Monogo nauczyła się wspierać technologicznie i doradztwem zarówno firmy działające w modelu B2C (business-to-consumer), jak i B2B (business--to-business). Obecnie obsługuje podmioty, które są liderami w swoich branżach, a osiągając sukces na rodzimym rynku, wyszły ze swoją ofertą poza granice kraju i z powodzeniem zwiększają zasięg działania do skali globalnej. W dużej mierze zawdzięczają to narzędziom technologicznym pozyskanym od lubelskiego integratora. Monogo udostępnia firmom narzędzia, które Gartner — renomowany ośrodek analityczny rynku ICT — uznaje obecnie za czołowe, m.in. Adobe Commerce (Magento), UI Path (automatyzacja i robotyzacja procesów w firmach), Akeneotów).

Na portfolio firmy składają się również jej własne pomysły, które wspierają skuteczne prowadzenie biznesu, m.in. rozwiązania cloud hosting, bezpieczeństwa aplikacji i systemów IT, zarządzania jakością podczas procesów tworzenia i testowania oprogramowania. Narzędzia udostępniane przez Monogo umożliwiają skalowanie biznesu e-commerce’owego. Jeden z partnerów tej firmy, sięgając po rozwiązania cloud hosting, wyskalował swoją sprzedaż na rodzimym rynku i obecnie jest zdolny przyjąć nawet 4 tys. zamówień dziennie.

— W ciągu ośmiu miesięcy uruchomiliśmy dla jednego z naszych partnerów sprzedaż internetową w 10 krajach. Tym samym umożliwiliśmy mu dotarcie do nowych grup klientów w Europie, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Wymagało to z naszej strony wysokiej wydajności w organizacji pracy dużego zespołu, z wieloma interesariuszami, którzy reprezentują różne kultury i posługują się różnymi językami — wskazuje prezes Chyl.

— Uruchamiamy również bardzo duże platformy sprzedażowe pod względem ilości dostępnego na nich towaru. Mamy w portfolio sklepy z katalogami pozycji sięgającymi setek tysięcy produktów, z milionami indeksów. Przez 12 lat nauczyliśmy się dopasowywać technologię do potrzeb i indywidualnego charakteru biznesu firm, z którymi współpracujemy — dodaje.

Wspólny sukces

Monogo kieruje się dążeniem do takiego modelu działania, by nie tylko zespoły tej firmy, ale też współpracujący z nimi partnerzy biznesowi stali się jej ambasadorami. Firma nie koncentruje swojej aktywności jedynie na początkowym etapie nawiązywania relacji biznesowej. Jest dla niej szczególnie ważne, żeby początkowe jej zaangażowanie, towarzyszące budowaniu współpracy, utrzymywało się również podczas trwania projektu.

— Zdajemy sobie sprawę, że przez 12 lat nabyliśmy tyle wiedzy i doświadczenia, że obecnie należy się tym dzielić. Tym bardziej że sukces naszych partnerów biznesowych przekłada się na nasz sukces. Zwiększająca się sprzedaż w kanale e-commerce w firmach, z którymi współpracujemy, jest dla nas największą nagrodą komentuje Paweł Chyl. Jeden z partnerów Monogo potrzebował wsparcia, które umożliwiłoby mu rozpoczęcie sprzedaży w 10 krajach w ciągu ośmiu miesięcy. Lubelski integrator uruchomił wszystkie swoje zasoby, by stawić czoła ambitnemu wyzwaniu, i udało się. Przedsięwzięcie to zostało uznane za ogromny sukces, tym bardziej że firma Monogo została wybrana jako globalny dostawca oprogramowania sprzedaży e-commerce.

— Najważniejsze są pasja, ludzie i wiedza. Pasja przekłada się na wytrwałość i jakość. Kochamy handel w internecie, więc nasza praca przyczynia się do realizacji wysokich celów sprzedażowych w firmach, które z nami współpracują. Racją naszego biznesu jest, by nasi partnerzy biznesowi osiągali sukcesy. Bez tego Monogo nie może istnieć — podkreśla CEO lubelskiej firmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane