Wyceny na rynkach wschodzących najwyższe od 2007 r.

Wyceny obligacji gospodarek rozwijających się przekroczyły granice rozsądku, ostrzega towarzystwo Man Group.

Rentowności papierów należących do obliczanego przez bank Barclays indeksu obligacji krajów emerging markets denominowanych w twardej walucie przekraczają rentowności z rynków dojrzałych średnio o 2,15 punktu procentowego. To oznacza najmniejszą od 2007 r. premię za ryzyko inwestowania w nie. Zdaniem towarzystwa Man Group, zarządzającego 103 mld USD aktywów, to nieracjonalnie niska premia, która związana jest z poszukiwaniem przez inwestorów wyżej rentownych inwestycji w otoczeniu skrajnie niskich stóp procentowych.

„Premia zmniejszyła się praktycznie na całym rynku, co wypchnęło wyceny obligacji krajów emerrging markets poza granice rozsądku, jeśli wziąć pod uwagę ryzyko wypłacalności i płynności, zwłaszcza w przypadku wyżej rentownych obligacji z tej grupy” – napisała w wypowiedzi dla agencji Bloomberg Lisa Chua, zarządzająca Man Group.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyceny na rynkach wschodzących najwyższe od 2007 r.