Czytasz dzięki

Wyniki Siemensa lepsze niż oczekiwano

opublikowano: 06-08-2020, 08:33

Prezes Joe Kaeser podkreśla, że pomimo poważnego globalnego kryzysu niemiecki koncern zdołał osiągnąć dobre wyniki z działalności, pisze Reuters.

W kwartale zakończonym w czerwcu Siemens zanotował spadek przychodów o 5 proc. do 13,49 mld EUR. Rynek oczekiwał 12,75 mld EUR. Zysk netto dla akcjonariuszy był o połowę niższy niż rok wcześniej i wynosił 539 mln EUR, ale analitycy prognozowali, że sięgnie tylko 51 mln EUR. Skorygowany zysk z działalności przemysłowej wzrósł o 8 proc. do 1,79 mld EUR. Rynek oczekiwał 1,17 mld EUR. Pozytywnie na wyniki niemieckiego koncernu wpłynęło 211 mln EUR zysku z tytuły oszacowania wartości posiadanych przez niego udziałów w amerykański dostawcy oprogramowania przemysłowego Bentley Systems.

Siemens poinformował, że nadal oczekuje znaczącego wpływu pandemii na jego biznes w kolejnym kwartale, kończącym rok rozrachunkowy. Ma to znaleźć odzwierciedlenie w umiarkowanym spadku rocznych przychodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bl

Polecane