Czytasz dzięki

Xbox rośnie na izolacji w czasie pandemii

Usługa Xbox Game Pass przyciągnęła do tej pory ponad 10 mln użytkowników w 41 krajach.

Platforma gier wideo korzysta z izolacji społecznej. Restauracje, kawiarnie, boiska i siłownie pozamykane, a zasady izolacji społecznej zmuszają nas do przesiadywania w domach. Co można w tym czasie robić? Korzystać na przykład z domowej rozrywki. To czas wzrostów dla serwisów streamingowych, ale także dla branży gier wideo.

„Od marca tego roku użytkownicy Xbox Game Pass dodali znajomych do swoich profili w usłudze Xbox Live ponad 23 miliony razy, co stanowi wzrost o 70 proc.” — czytamy w komunikacie Microsoftu, producenta konsoli.

Xbox Game Pass w ramach jednego abonamentu daje dostęp do ponad 100 gier na konsole Xbox One oraz tytułów dostępnych na komputerach z systemem Windows 10. Koncern Microsoft poinformował ponadto, że abonenci Xbox Game Pass spędzają o 130 proc. więcej czasu na sieciowych rozgrywkach wieloosobowych.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane