Yahoo: oferta Microsoft jest za niska

DI, PAP
07-04-2008, 15:13

Koncern internetowy Yahoo oświadczył w  poniedziałek, że nie sprzeciwia się planom przejęcia go przez Microsoft, choć uważa zaproponowaną cenę 41 mld USD za zbyt niską.

W niedzielę Microsoft ostrzegł, że jeśli transakcja nie dojdzie do skutku do 26 kwietnia, nastąpi wrogie przejęcie - czyli zakupienie Yahoo na podstawie porozumienia z jego akcjonariuszami, bez udziału statutowych władz spółki.

Jak zaznaczył Microsoft, w przypadku wrogiego przejęcia cena nabywanych akcji byłaby wyraźnie niższa od oferowanej obecnie.

Propozycję przejęcia Yahoo Microsoft złożył po raz pierwszy pod koniec stycznia. Ewentualna fuzja obu spółek wzmocniłaby ich pozycję w walce konkurencyjnej z Google.

Pierwsza propozycja Microsoftu wyceniała Yahoo na 44,6 mld dolarów, co przewyższało o 62 procent jego aktualną wartość giełdową. Obecna oferta opiewa na nieco poniżej 41 mld dolarów.

Kierujący Yahoo Jerry Yang i Roy Bostock wysłali w poniedziałek do prezesa Microsoftu Steve'a Ballmera list, potwierdzający, iż oferowane warunki "nie służą najlepiej interesom" akcjonariuszy Yahoo.

"Jesteśmy otwarci na wszystkie alternatywy, maksymalizujące wartość giełdową. Mówiąc jasno, obejmuje to również transakcję z Microsoftem, o ile w pełni szanowałaby ona ustaloną na niezależnej bazie wartość Yahoo i - jeśli chodzi o Microsoft - byłaby lepsza od innych naszych alternatyw oraz zapewniała rzetelność wyceny i rzetelność umowy" - czytamy w liście.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Yahoo: oferta Microsoft jest za niska