Czytasz dzięki

Z PKP Cargo nie jest tak źle? „Kupuj”

opublikowano: 08-04-2018, 22:00

Michał Sopiel, analityk akcji w BZ WBK, podniósł ze „sprzedaj” do „kupuj” rekomendację dla akcji PKP Cargo, ale cenę docelową obniżył o 14 proc., do 48,5 zł.

 Notowania spółki załamały się trzy tygodnie temu po zapowiedzi dużo wyższych od wcześniej zakładanych nakładów inwestycyjnych, planowanych na najbliższe lata. W tym roku ma to być około 1 mld zł.

„Choć podzielamy obawy rynku, że jest to sygnał ostrzegawczy dla potencjału generowania wolnych przepływów pieniężnych (nie pojawiły się sugestie co do planowanych fuzji lub przejęć), sądzimy, że w dłuższej perspektywie inwestycje te się opłacą, ponieważ wszyscy uczestnicy rynku krajowego będą musieli się zmierzyć z podobnymi wyzwaniami logistycznymi" — uważa Michał Sopiel. Artykuł jest wyciągiem z rekomendacji, wydanej 29 marca o godz. 8.20. Raport dostępny jest na pb.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane