Zawiadomienie Haydukiewicza na szefa KRRiT - w prokuraturze

PAP
03-08-2009, 11:44

Do Prokuratury Okręgowej w Warszawie trafiło zapowiadane wcześniej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przy wyborze nowych rad nadzorczych TVP i Polskiego Radia. Złożył je w poniedziałek jeden z członków KRRiT Lech Haydukiewicz.

Zawiadomienie dotyczy bezpośrednio przewodniczącego KRRiT Witolda Kołodziejskiego, któremu Haydukiewicz zarzuca, że "podstępnie uniemożliwił mu wzięcie udziału w pracach KRRiT", gdy wybierano skład nowych rad nadzorczych. Według niego Kołodziejski popełnił przestępstwo na szkodę interesu publicznego przez niedopełnienie obowiązków lub przekroczenie uprawnień. Grozi za to do 3 lat więzienia.

Haydukiewicz, który w radzie zasiada z rekomendacji LPR, twierdzi, że 30 lipca około 14 Kołodziejski ogłosił bezterminową przerwę w obradach KRRiT i około 18.30, gdy Haydukiewicz opuścił siedzibę Rady, posiedzenie wznowiono bez niego. To wtedy miano przystąpić do wyboru nowych rad nadzorczych PR i TVP. "W moim przekonaniu Witold Kołodziejski działał z premedytacją w celu osiągnięcia konkretnego celu, jakim jest doprowadzenie do mojej nieobecności w czasie podejmowania kluczowych w funkcjonowaniu KRRiT uchwał" - napisał Haydukiewicz. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zawiadomienie Haydukiewicza na szefa KRRiT - w prokuraturze