Zielone światło dla obligacji PKP

Katarzyna Kozińska
24-05-2002, 00:00

Resorty skarbu państwa i infrastruktury nie przeciwstawiły się przygotowywanej przez PKP emisji euroobligacji. Zarząd PKP rozważa teraz opcję pozyskania do współpracy firmy, która przygotuje rating spółki. Prawdopodobnie równolegle będą nad tym pracowały obie najbardziej liczące się na świecie firmy, czyli Moody's oraz Standard and Poor's. Zgodnie z pierwotnym planem, rating ma być gotowy do września.

Emisja euroobligacji jest jedną z opcji pozyskiwania dodatkowego finansowania, którą zarząd kolei wpisał do aktualizowanego programu restrukturyzacji firmy. Zarząd PKP liczy na dwie transze euroobligacji łącznej wartości do 1 mld zł.

— Program wyszedł już z Ministerstwa Infrastruktury i trafił do zespołu ministra Marka Belki w resorcie finansów. Te uzgodnienia są konieczne, ponieważ pewne elementy finansowania wymagają zmian w ustawie o restrukturyzacji i prywatyzacji PKP. Zależy nam na przykład na powiązaniu spłaty części długu wysokości 2,3 mld zł z wpływami z prywatyzacji spółek z grupy. A do tego trzeba tę spłatę odsunąć w czasie — tłumaczy Krzysztof Celiński, prezes PKP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kozińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zielone światło dla obligacji PKP