Złoty bez większych zmian, rynek czeka na FED

  • Konrad Ryczko
opublikowano: 29-07-2019, 07:30

Początek nowego tygodnia obrotu na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie PLN oraz eurodolara.

Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2713 PLN za euro, 3,8386 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8636 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7585 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,108% (26/07) w przypadku papierów 10-letnich.

Rozpoczęcie nowego tygodnia handlu na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenach podczas sesji w Azji. Koszyk USD pozostaje blisko 2-miesięcznych maksimów po lepszym wskazaniu dot. PKB za II kw. dla USA z piątku. Nie zmienia to jednak rynkowych oczekiwań co do FED w tym tygodniu. Inwestorzy zakładają, iż Amerykańska Rezerwa Federalna zdecyduje się na 25pb. obniżkę stóp. Uczestnicy rynku spekulują jednak czy będzie to jednorazowe dostosowanie polityki czy może wejście w nowy cykl luzowania.

Ponadto obserwujemy wyczekiwanie na kolejną rundę negocjacji handlowych na linii USA-Chiny (we wtorek Mnuchin oraz Lighthizer spotkają się z Liu He). Na starym kontynencie obserwujemy spadek kursu funta do 28-miesięcznych minimów – inwestorzy zakładają, iż B. Johnson dąży do bezumownego Brexit'u, a ostatnia przewaga w sondażach sugeruje scenariusz przyspieszonych wyborów. Lokalnie, wokół PLN, nie dzieje się zbyt wiele – kurs złotego zależy w dużej mierze od impulsów z rynków bazowych. Najciekawsze krajowe story to spekulacje wokół RPP dot. scenariusz ewentualnego podbicia inflacji wraz z ograniczoną presją na podwyżki z uwagi na działania ze strony EBC/FED.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych publikacji makroekonomicznych z kraju. Również globalny kalendarz makro jest relatywnie pusty.

Z rynkowego punktu widzenia USD/PLN dotarł do strefy oporu w rejonie 3,8390-3,8522 PLN. EUR/PLN testuje okolice 4,27 PLN. W szerszym ujęciu obserwujemy lekkie spadki na PLN wynikające z mocniejszego dolara.

24098342-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Kryptonewsy
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE
Kryptonewsy
autor: Karolina Wysota
Wysyłany raz w miesiącu
Karolina Wysota
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Konrad Ryczko, DM BOŚ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy