Złoty nieznacznie się osłabia, dzisiaj dane o produkcji przemysłowej i PPI

opublikowano: 19-02-2007, 10:28

Początek tygodnia przyniósł nieznaczne osłabienie polskiej waluty. Jest ono spowodowane oczekiwaniem na decyzję Banku Japonii odnośnie stóp procentowych.

Początek tygodnia przyniósł nieznaczne osłabienie polskiej waluty. Jest ono spowodowane oczekiwaniem na decyzję Banku Japonii odnośnie stóp procentowych. Natomiast niewielka płynność to efekt zamkniętych rynków w USA i Chinach.

"Poniedziałkowa niewielka płynność na rynku spowodowana jest świętem i USA i obchodami Nowego Roku w Chinach" - powiedział Kamil Gaworecki z TMS Brokers.

Natomiast na polskim rynku inwestorzy oczekują na dane o styczniowej produkcji i cenach w przemyśle.

Zdaniem analityka, w poniedziałek negatywnie na waluty rynków wschodzących wpływać może oczekiwanie na decyzję Banku Japonii.

"W połowie tygodnia poznamy decyzję tego banku odnośnie ewentualnego podniesienia stóp procentowych. Połowa rynku sądzi, że bank zdecyduje się na podwyżki, natomiast druga połowa obstaje, że bank pozostawi stopy na niezmienionym poziomie" - powiedział Gaworecki.

Dodatkowo na nieznaczne osłabienie polskiej waluty wpływać może, zdaniem analityka, zamieszanie na scenie politycznej wywołane raportem o WSI.

W poniedziałek ok. godziny 10:00 euro wyceniano na 3,90 zł, a dolar kosztował 2,97 zł. (ISB)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane