Złoty rośnie w siłę, jeśli drożeją akcje

Mariusz Potaczała
opublikowano: 01-12-2008, 00:00

W minionym tygodniu, głównie za sprawą poprawy nastrojów na światowych parkietach, obserwowaliśmy korekcyjne umocnienie złotego. Para EUR/PLN zniżkowała w okolice 3,75, który jest silnym technicznym wsparciem. Jego pokonanie otwiera drogę do dalszego umocnienia, jednak ruch ten zależy od zmian notowań eurodolara. Para ta w ostatnim czasie jest silnie skorelowana ze zmianami światowych indeksów.

Potencjał wzrostowy na giełdach jeszcze się nie wyczerpał. Powinno to wiązać się zatem ze zwyżką kursu EUR/USD. Przy takim scenariuszu oczekiwać można umocnienia złotego do 3,70 za euro oraz 2,80 za dolara. Gdyby dobry klimat na rynkach finansowych utrzymał się przez dłuższy okres, to możliwy jest powrót EUR/PLN do poziomów z końca października, czyli okolic 3,50. Warunkiem jest jednak utrzymanie się korekty wzrostowej na giełdach, co w obliczu coraz słabszych publikacji makroekonomicznych niekoniecznie musi nastąpić.

Mariusz Potaczała

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Potaczała

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy