Złoty w wąskim przedziale wahań

PAP
27-11-2008, 17:24

Przy niskiej aktywności inwestorów złoty w  czwartek poruszał się w wąskim przedziale - wskazują analitycy.

Ich zdaniem, rynek długu zyskuje nie tylko po decyzji w sprawie stóp procentowych, ale także po wypowiedziach członków sugerujących, że to początek serii cięcia kosztów kredytu.

"Dzisiaj na rynku mieliśmy do czynienia z ograniczoną płynnością. Inwestorzy amerykańscy nie byli aktywni ze względu na Święto Dziękczynienia" - powiedziała Agnieszka Decewicz z Pekao SA.

Prognozuje, że również piątek może powielić czwartkową sesję i złoty najprawdopodobniej pozostaje w wąskim przedziale wahań.

"Złoty poruszał się dzisiaj w przedziale 3,75-3,7850 zł za euro i w tym przedziale powinniśmy oscylować również jutro" - powiedziała Decewicz.

Obniżka stóp procentowych oraz sugestie niektórych członków RPP, że na listopadowej decyzji o cięciach może się nie skończyć, umocniły rynek papierów dłużnych.

Członek RPP Jan Czekaj powiedział w TVN CNBC, że listopadowa obniżka nie jest ostatnią. Dariusz Filar, kolejny przedstawiciel RPP, uznał, że jeśli napływające dane "będą dramatycznie złe, to pewnie obniżki będą dyskutowane".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Złoty w wąskim przedziale wahań