Związki ze Skody grożą Volkswagenowi

opublikowano: 05-10-2017, 17:59
aktualizacja: 05-10-2017, 18:01

Związki zawodowe ze Skoda Auto zagroziły, że ograniczą nadgodziny w zakładach czeskiej spółki jeśli niemiecki koncern zacznie myśleć poważnie o przeniesieniu choćby części produkcji z Czech do Niemiec, informuje Reuters.

Agencja informowała wcześniej, że menedżerowie Volkswagena i niemieckie związki zawodowe chcą zmniejszyć konkurencyjność nisko kosztowej Skody przez przeniesienie części produkcji z Czech do Niemiec i zwiększenie opłat pobieranych od czeskiej spółki za korzystanie z niemieckich technologii.

W reakcji na doniesienia Reutersa, szef głównego związku zawodowego w Skodzie, Jaroslav Povsik, w liście skierowanym do pracowników odrzucił zarzut nieuczciwej przewagi czeskiej spółki. Podkreślił, że przewagą Skody jest elastyczność jej pracowników i gotowość poświęcenia dla pracy życia rodzinnego. Ostrzegł, że jeśli Volkswagen nadal będzie myślał o przeniesieniu części produkcji do Niemiec, związki zawodowe przestaną wspierać elastyczność pracowników i inne rozwiązania dzięki którym Skoda stale  poprawia wyniki. 

Reuters zwraca uwagę, że napięcie między poszczególnymi markami grupy Volkswagen będzie rosło w związku z mającym się odbyć 17 listopada posiedzeniem rady nadzorczej, na którym ma być ustalony roczny budżet inwestycyjny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu