Życiowy partner może uchronić Cię przed demencją

opublikowano: 12-02-2020, 22:00

Okazuje się, że w amerykańskim powiedzeniu „szczęśliwa żona, szczęśliwe życie męża” jest wiele naukowej prawdy — napisał „MarketWatch”.

Z badań wynika bowiem, że życie z optymistycznym partnerem może opóźnić pogarszanie się w późnym wieku funkcji poznawczych, czyli sprawności ludzkiego mózgu. Co to oznacza? Dobry stan psychiczny i optymistyczne podejście do życia twojego partnera ma wpływ na twoje zdrowie. To wnioski z nowych badań Uniwersytetu Stanowego Michigan. Badacze przeanalizowali dane prawie 4,5 tys. par (średnia wieku wynosiła 67 lat) z ostatnich ośmiu lat. Porównali poziom ich optymizmu deklarowany na początku badania z umiejętnościami poznawczymi, których spadek może wskazywać na rozwój takich chorób, jak demencja i alzheimer, badanymi co dwa lata. Okazało się, że istnieje związek między optymizmem życiowego partnera, czyli jego dobrym zdrowiem psychicznym, oraz występowaniem objawów demencji i alzheimera. Dotyczy to zarówno kobiet jak mężczyzn, co oznacza, że sprawdza się również powiedzenie „szczęśliwy mąż, szczęśliwe życie żony”.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy