Czytasz dzięki

20 cudzoziemców w "skoku" na Bank Bangladeszu

opublikowano: 18-04-2016, 14:11

W kradzieży 81 mln USD należących do banku centralnego Bangladeszu uczestniczyło co najmniej 20 cudzoziemców, ujawnił Shah Alam, inspektor prowadzący śledztwo w tej sprawie.

Alam powiedział, że narodowość i nazwiska podejrzanych zostaną ujawnione później.

- Nazwiska obcokrajowców wyszły na jaw podczas naszych oficjalnych wizyt na Filipinach i Sri Lance w tym miesiącu, przeprowadzonych w ramach śledztwa – poinformował inspektor. - Będziemy musieli odwiedzić te kraje ponownie, ale nie możemy ujawnić nazwisk ze względu na dobro śledztwa – dodał.

Złodzieje próbowali ukraść prawie 1 mld USD należących do banku centralnego Bangladeszu z rachunku w Fed w Nowym Jorku. Ukradli 81 mln USD podając się w korespondencji elektronicznej za przedstawicieli Banku Bangladeszu i autoryzując transfery zgodnie z obowiązującymi procedurami.

Dochodzenie pozwoliło odkryć dowody niefrasobliwości po stronie banku centralnego Bangladeszu, poinformował Alam.

- Musimy ustalić, czy pracownicy Banku Bangladeszu mieli kryminalne zamiary, czy po prostu uczestniczyli nieświadomie w tych operacjach – powiedział inspektor.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane