Czytasz dzięki

98 proc. spółek z S&P500 powyżej 50-dniowej średniej ruchomej

opublikowano: 09-06-2020, 06:52

Optymizm amerykańskich inwestorów jest tak wielki, że niemal wszystkie spółki z S&P500 notowane były w poniedziałek powyżej 50-dniowej średniej ruchomej. To rekord.

Ken Peng, szef strategii inwestycyjnej w Azji z Citi Private Bank uważa, że nie można się temu dziwić.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

- To była bardzo ostra i krótka recesja i teraz następuje odbicie jednoznacznie przypominające „V”. To co dzieje się na rykach kapitałowych zobaczymy także w realnej gospodarce – powiedział.

Choć stopniowe otwieranie gospodarki po zamknięciu wymuszonym przez pandemię poprawiało nastroje już wcześniej,to euforia amerykańskich inwestorów wybuchła po piątkowym raporcie z rynku pracy, w którym poinformowano o niespodziewanym dodaniu przez gospodarkę 2,5 mln miejsc pracy w maju, a także spadku stopy bezrobocia w porównaniu z kwietniem. Uznano to za sygnał dużo szybszego niż oczekiwano odbicia amerykańskiej gospodarki od dna.

S&P500 wzrósł o 44 proc. od dołka z 23 marca. Tak szybkiego odbicia w porównywalnym okresie nie notowano od 1933 roku. Indeks zaliczył 9 wzrostowych z 11 kolejnych sesji i kończył w poniedziałek dzień wartością 3232,39 pkt., wyższą niż na początku roku. Peng uważa, że dalszy wzrost jest prawdopodobny wskazując, że jak dotąd tylko ok. 200 spółek ze S&P500 drożeje w tym roku.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane