Accenture zatrudni ponad 300 osób

Małgorzata Grzegorczyk
opublikowano: 23-05-2006, 00:00

Notowana na NYSE spółka otwiera w Warszawie centrum BPO. Inwestycja sięgnie ponad 10 mln zł.

Accenture, międzynarodowa firma świadcząca usługi z zakresu doradztwa biznesowego, rozwiązań informatycznych i outsourcingu, rozwija w Polsce ten trzeci rodzaj działalności. Spółka otwiera w Warszawie centrum BPO (usług), w którym początkowo pracować będzie 300 osób.

— To może być centrum kompetencyjne, które przejmie część zdalnej obsługi klientów od placówek Accenture w Europie Środkowej oraz zajmie się klientami obsługiwanymi korporacyjnie — ocenia specjalista z branży.

Nieoficjalnie wiadomo, że firma zamierza podać szczegóły projektu w pierwszej dekadzie czerwca. Projekt obsługiwany jest przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIIZ).

Accenture oferuje outsourcing aplikacji, infrastruktury technologicznej, zarządzania zasobami ludzkimi, finansów, księgowości i zarządzania łańcuchem dostaw.

— Wartość tej inwestycji zależy od tego, jaka część zatrudnionych będzie się zajmować obsługą informatyczną, a jaka — finansową. Można jednak przyjąć, że średni koszt utworzenia jednego miejsca pracy w takim centrum to 20 tys. zł, czyli cała inwestycja wyniosłaby 6 mln zł — mówi rozmówca „PB”.

Jednak porównując ten projekt inwestycją Shell Polska, który w Zabierzowie otworzy kosztem 27 mln zł centrum finansowo-księgowe zatrudniające 800 osób, Accenture może zainwestować w pierwszym etapie ponad 10,1 mln zł. Shell uzyskał na inwestycję wsparcie od państwa, a współpraca Accenture z PAIIZ świadczy, że także ten inwestor liczy na pomoc publiczną.

— Na razie nie możemy udzielać żadnych informacji — mówi Halina Frańczak, szefowa działu komunikacji w Accenture.

Firma zatrudnia w Polsce niemal 600 osób. W 2005 r. polski dział miał 350 mln zł przychodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu