Air France-KLM oczekuje powrotu zysków już w tym kwartale

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 30-07-2021, 08:56

Jeden z największych światowych przewoźników lotniczych, linie Air France-KLM spodziewają się powrotu rentowności już bieżącym kwartale. Swój optymizm opierają na postępującym programie sczepień i łagodzeniu ograniczeń związanych z podróżami lotniczymi.

fot. Nathan Laine/Bloomberg

W II kwartale firma poniosła stratę rzędu 1,5 mld EUR. W całym 2020 r. strata osiągnęła rekordowy poziom ponad 7 mld EUR i zmuszona była wystąpić o rządową pomoc.

Przewoźnik poinformował, że przestał tracić gotówkę i zamierza zwiększyć obłożenie lotów (przepustowość) do 60-70 proc. stanu z 2019 r. Oznaczałoby to poważny wzrost względem 48 proc. jaki odnotowano w kwartale kwiecień-czerwiec 2021 r. i więcej niż prognozowano w maju.

Firma nie opublikowała szczegółowych prognoz dotyczących bieżącego kwartału. Uzasadniła to niepewnością odnośnie przyszłości lotów transatlantyckich. Spodziewa się jednak, że po raz pierwszy od wybuchu pandemii wypracuje w III kw. zysk przed odliczeniem odsetek, podatków, amortyzacji i amortyzacji.

Przewoźnik stwierdził również, że kwota 9,4 mld EUR dostępnej płynności i linii kredytowych można uznać za „wystarczającą i wygodną”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane