Akcje Subaru tracą po informacji o fałszowaniu danych

opublikowano: 19-04-2018, 08:10

Czwartkowa sesja na tokijskiej giełdzie nie będzie mile wspominana przez akcjonariuszy Subaru, japońskiego procenta samochodów, donosi Reuters.

Kurs akcji spadał co najmniej o 3 proc. po tym jak, ogólnokrajowa stacja NHK nadała informację, że firma dopuszczała się fałszowania danych dotyczących spalania i emisji spalin w wytwarzanych autach.

Subaru, kwatera główna w Tokio
Zobacz więcej

Subaru, kwatera główna w Tokio fot. Bloomberg

Subaru jest szóstym pod względem wielkości koncernem motoryzacyjnym w Kraju Kwitnącej Wiśni produkując m.in. tak znane modele jak sportowa Impreza czy Suv Forester. 

Według stacji NHK, odczyty dotyczące samochodów produkowanych w jednym z krajowych zakładów przekazane ministerstwu transportu nie pokrywały się z wewnętrznymi danymi firmy.

Najnowsze odkrycie ma miejsce po tym jak Subaru w październiku zeszłego roku informowało, że niecertyfikowani pracownicy od dziesięcioleci przeprowadzają ostateczne kontrole nowych samochodów sprzedawanych na rynku krajowym.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu