Czytasz dzięki

Analityk: PZU poradzi sobie lepiej niż banki, ale...

opublikowano: 06-05-2020, 09:02

Michał Konarski, analityk Biura Maklerskiego mBanku, podtrzymał rekomendację "kupuj" dla akcji PZU, choć cenę docelową obnizył z 41,91 do 35,93 zł.

Jego zdaniem, sektor ubezpieczeń w Polsce powinien obecny kryzys przejść znacznie lepiej niż sektor bankowy, choć turbulencji nie da się uniknąć.

Specjalista oczekuje, że przyrost składki przypisanej brutto w segmencie majątkowym znacząco wyhamuje, chociażby ze względu na znacznie niższą sprzedaż samochodów czy bardziej oszczędne podejście gospodarstw domowych do wydatków zmiennych.

"Uważamy, że spowolnienie w segmencie majątku i tak było oczekiwane ze względu na dość wysoką penetrację produktu. Z drugiej strony przychylamy się do opinii ekspertów Sigma o renesansie segmentu życiowego, który dodatkowo zostanie wsparty przez obecną pandemię. Według ostatnich badań, wyższa śmiertelność spowodowana wirusem COVID-19 zwiększyła zainteresowanie klientów produktami ochronnymi nawet w najmłodszych grupach klientów, którzy historycznie byli najmniej spenetrowanym segmentem rynku" - napisał analityk w uzasadnieniu rekomendacji, wydanej 28 kwietnia.

Jak dodaje,  PZU będzie się również musiało zmierzyć ze swoim segmentem bankowości, który nie tylko o 38 proc. mniej doda do wyniku netto, ale również zmusi PZU do odpisania goodwillu.

Zaznacza, że spisanie goodwillu nie ma znaczącego wpływu na wycenę PZU.

"Pomimo presji na wyniki PZU utrzyma wysokie ROE na poziomie 15 proc. oraz wskaźnik dywidendy na poziomie 8-9 proc.. Uważamy, że PZU jest jedną z najbezpieczniejszych alternatyw w sektorze finansowym na czasy pandemii i ponawiamy nasze zalecenie kupuj" - dodaje Michał Konarski.

Raport dostępny jest na stronie biura maklerskiego.

3650b480-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Ubezpieczeniowe wieści
Newsletter, który dostarczy informacji na temat tego, co dzieje się w branży ubezpieczeń.
ZAPISZ MNIE
Ubezpieczeniowe wieści
autor: Karolina Wysota
Wysyłany co dwa tygodnie
Karolina Wysota
Newsletter, który dostarczy informacji na temat tego, co dzieje się w branży ubezpieczeń.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane