Andersen chce zmienić barwy

Beata Tomaszkiewicz, Przemysław Barankiewicz
opublikowano: 19-03-2002, 00:00

Andersen Polska negocjuje z czterema firmami „wielkiej piątki” firm audytorsko-doradczych: KPMG, Ernst&Young, PricewaterhouseCoopers i Deloitte&Touche, w sprawie połączenia z jedną z nich. Amerykańska spółka matka jest bowiem coraz bardziej zagrożona upadłością. Po aferze z fałszowaniem ksiąg firmy Enron z Andersena w USA odchodzą kolejni klienci. Porzuciły go m.in. Wyeth, producent leków (po 33 latach współpracy wybrał PWC).

Od początku roku z usług Andersena zrezygnowało 40 partnerów. Dlatego nie tylko polski oddział myśli o przyszłości. Internetowa witryna „Financial Times“ poinformowała, że Andersen ciągle rozmawia z KPMG w sprawie sprzedaży spółek spoza USA. Po oskarżeniu Andersena przez amerykański Departament Sprawiedliwości o niszczenie materiałów związanych z Enronem sprzedaż całej firmy stała się niemożliwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Beata Tomaszkiewicz, Przemysław Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu