Andrzej Duda oficjalnie nowym prezydentem

DI
opublikowano: 24-05-2015, 22:30

Andrzej Duda nowym prezydentem Polski - wynika z oficjalnych danych Państwowej Komisji Wyborczej. Na kandydata PiS zagłosowało 51,55 proc. wyborców. Bronisław Komorowski, urzędujący prezydent, zdobył 48,45 proc.

Uroczystość wręczenia Andrzejowi Dudzie aktu wyboru na prezydenta odbędzie się 29 maja. Jak wcześniej zapowiadano, ma się ona odbyć w Pałacu w Wilanowie. Urząd prezydenta obejmie 6 sierpnia po złożeniu przysięgi przed Zgromadzeniem Narodowym. Do tego momentu będzie prezydentem-elektem.

  • 55,34 proc. - wyniosła frekwencja w niedzielnej drugiej turze wyborów prezydenckich.
  • Mężczyźni, wieś i wyborcy Pawła Kukiza na Andrzeja Dudę, osoby z wyższym wykształceniem na Bronisława Komorowskiego – to wnioski z sondaży Ipsos w niedzielnych wyborach prezydenckich. Bronisław Komorowski wygrał z Andrzejem Dudą jedynie wśród 30-latków. Duda wygrał wśród rolników, robotników, uczniów i studentów, bezrobotnych, emerytów i rencistów Więcej o strukturze wyborców >>
  • Jesteśmy w naszym kraju w stanie odbudować wspólnotę - powiedział Andrzej Duda po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów prezydenckich. Podkreślił, że prezydent ma służyć narodowi, słuchać i być otwartym. Drzwi Pałacu Prezydenckiego będą otwarte dla inicjatyw społecznych - zapowiedział. Więcej >>
  • Komentarze dla pb.pl:

Roman Kluska: Duda daje nadzieję na zmianę >>

Jerzy Mazgaj: Mam 3 miesiące, by przygotować rezydencję w Monako >>

Zbigniew Jakubas: Komorowski przegrał przez butę >>

Maciej Grabski: Rozliczajmy z obietnic >>

Tomasz Misiak: Oczekuję racjonalności, a nie demagogii >>

Mariusz Staniszewski: Inwestorzy się wycofają, ale... >>

Marek Jakubiak: Jesienią batalia o gospodarkę >>

Paweł Gołębiewski: Duda nie zatrzęsie rynkami >>

Jarosław Niedzielewski: Inwestorzy będą czekać >>

Marek Buczak: Węgierskie rozwiązania odstraszą inwestorów >>

  •  Wynikami wyborów żyje także Twitter. Oto jeden z wieczornych hitów:

Pamiętajcie z Modlina najtaniej...


Więcej tweetów powyborczych >>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane