Apple daje 2,5 mld USD na złagodzenie kryzysu mieszkaniowego w Kalifornii

opublikowano: 04-11-2019, 12:52

Apple chce zmniejszyć niedobór nieruchomości mieszkaniowych w Kalifornii, który winduje ich ceny w ostatnich latach, donosi Reuters.

Najwięcej warta amerykańska spółka giełdowa ogłosiła, że przekaże 1 mld USD na fundusz prowadzony wspólnie z władzami stanowymi, który ma ożywić realizację opóźnionych lub wstrzymanych projektów budowy tanich domów. Kolejny 1 mld USD pójdzie na fundusz stanowy wspierający finansowo tych, którzy kupują swój pierwszy dom. Korzystać z jego pomocy mogą m.in. nauczyciele, pielęgniarki, policjanci i strażacy. Oba fundusze będą obejmować całą Kalifornię. Apple przeznaczyło jeszcze 500 mln USD na projekty w macierzystej, północnej części stanu, gdzie szybko rosnące firmy nowych technologii oskarżane są przez lokalnych mieszkańców o przyczynienie się do szybkiego wzrostu cen nieruchomości.

Apple jest kolejnym gigantem technologicznym, który postanowił przeciwdziałać kryzysowi na rynku nieruchomości mieszkaniowych w Kalifornii. Wcześniej Facebook i Google zobowiązały się przekazać na ten cel po 1 mld USD.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy